DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Branislav Ondruš

Hlas

Pokiaľ hovorí pán minister o nejakom štandardne pri prerokovávaní Zákonníku práce, musím sa ohradiť, ten štandard nastavila naša vláda, keď za vlády Roberta Fica sa menil Zákonník práce, tak bol predložený na verejnú diskusiu, ministerstvo už vtedy prijímalo, už vlastne, verejné pripomienky celej širokej verejnosti.

Jozef Mihál vs. Branislav Ondruš - 14.03.2011
Pravda

Prinášame chronologizáciu udalostí, ktoré súviseli s prijatím Zákonníka prace:

24. február 2007 – R. Fico v Sobotných dialógoch Slovenského rozhlasu ohľadom chystanej novely Zákonníka práce uviedol, že ZP budú môcť pripomienkovať aj občania. "Tieto pripomienky spracujeme a budeme sa nimi v prvom, druhom i treťom čítaní zaoberať," uviedol premiér Fico.

28. február – Strana Smer-SD spustila verejnú diskusiu o novele ZP. Strana vložila návrh novely aj s dôvodovou správou ako prílohu do Nového Času. Avšak denník SME a rovnako aj opozícia poukázali, že pripomienkové konanie k novele skončilo deň pred tým a to v pondelok 27. februára.R. Fico napriek tomu uviedol, že ľudia môžu dávať svoje návrhy centrále strany do 20. marca. Návrhy budú triediť skupiny, v ktorých budú zastúpené Jednota dôchodcov ale aj mladí ľudia. Podstatné pripomienky posúdia právnici.

28. jún – Poslanci schválili novelu ZP.

Dátum zverejnenia analýzy: 13.03.2011
success
error