DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Stáž v Demagóg.sk

Hľadáme dobrovoľníkov do tímu!

Náplň stáže:
Rešerš, analýza a nástrel hodnotenia tvrdení politikov. Spolupráca v tíme (online) s ostatnými stážistami a analytikmi Demagog.sk.

Koho hľadáme:
Študentov a študentky humanitných a sociálnych odborov (politológia, verejná správa, žurnalistika, európske štúdiá, a iné). Ale aj žiakov v maturitnom ročníku stredných škôl. 

Čo očakávame:
Všeobecný prehľad a chuť prispieť ku kvalitnejšej verejnej debate. Schopnosť pracovať v tíme (online), znalosť anglického jazyka. Spätnú väzbu na našu prácu. 

Čo ponúkame:
Mentoring a pravidelnú novinársko-analytickú spätnú väzbu na tvoju prácu. Online workshopy k vyhľadávaniu informácií v otvorených zdrojoch, kritickému mysleniu či novinárskemu remeslu.

Praktické info:
Dĺžka základnej stáže je 12 týždňov, so začiatkom overovania overovaním v od 15. januára 2024. Spolupráca prebieha online, časovo 10-15 hodín týždenne. Ak budeme so sebou navzájom spokojní, môžeme sa dohodnúť aj na dlhšie. Stáž je neplatená.

Ako ďalej:
Ak vás stáž pre Demagog.sk zaujala, napíšte nám do 10. januára 2023 v troch vetách „prečo” a pošlite nám životopis na staz@demagog.sk.

success
error