DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Peter Kažimír

SMER-SD

Máme dohodu, že sa stretneme v utorok a budeme spolu rokovať a nielen s učiteľmi, pretože nás čaká v pondelok kolektívne vyjednávanie so zástupcami všetkých...

Návrh rozpoctu a platy štátnych zamestnancov - 08.10.2012
Zavádzajúce

Podľa dostupných informácií kolektívne vyjednávania je na programe v utorok 9. októbra a nie aj v pondelok ako tvrdí P. Kažimír. Minister financií si pravdepodobne pomýlil deň. Výrok hodnotíme ako zavádzajúci.

Televízia TA3 informuje o plánovaných stretnutiach ministrov školstva a financií:
"Ministri by sa mali na budúci týždeň pravdepodobne v utorok (9, októbra 2012, pozn.) stretnúť s predstaviteľmi školských odborov. Ministri financií a školstva by sa mali dnes dohodnúť na termíne stretnutia s odborármi. Podľa Kažimíra to bude na budúci týždeň a vzhľadom na jeho pracovný program, sa stretnú pravdepodobne v utorok."

V programe členov vlády stretnutia P. Kažimíra zatiaľ zverejnené nie sú. Vzhľadom na to, že minister financií bol 8. októbra v Luxemburgu na rokovaní, nie je možné aby zároveň rokoval s odbormi v ten istý deň. Podľa programu ministra školstva D. Čaploviča je zrejmé, že v pondelok 8. októbra a uskutoční len porada ministerstva a nie kolektívne vyjednávanie. V utorok  má D. Čaplovič naplánované pracovné rokovanie k požiadavkám Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku.

Dátum zverejnenia analýzy: 07.10.2012
success
error