DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Dušan Čaplovič

SMER-SD

A viete v čom je problém, redaktori SME mi dajú do úst čo nie je pravda. Ja som povedal predovšetkým to, že rektori VŠ sú zhrození, a najmä technických univerzít, že prichádzajú absolventi gymnázií k nim na VŠ, ktorí ovládajú matematiku na úrovni 9. triedy ZŠ. Ona to zmenila, že neovládajú takmer nič. To nie je pravda.

Reforma školstva Dušan Caplovic vs. Miroslav Beblavý - 30.04.2012
Nepravda

Čo sa týka SME, dňa 31. marca 2012 vyšiel článok s názvom: Čaplovič:Na gymnáziá pôjdu len žiaci s priemerom známok do 1,5, kde je spomenuté, že: "Informácie, ktoré má minister z technických vysokých škôl, hovoria, že gymnáziá pripravujú žiakov v technických smeroch slabšie než odborné školy a gymnazisti sa orientujú skôr na humanitné vedy."


Alebo článok: Čaplovič chce trestať školy a ten uvádza Čaplovičove vyjadrenie v doslovnom prepise:
 „Nie je možné, aby sa mi rektori sťažovali, že k nim prichádzajú absolventi gymnázií, ktorí majú schopnosti deviatakov zo základných škôl,“ hovorí minister." SME zároveň s článkom uverejnilo aj video záznam, ktorý dokazuje, že autorka článku prepísala slová D. Čaploviča doslovne bez modifikácie.

Modifikovaný výrok Čaploviča, že by gymnazisti neovládali takmer nič v podaní SME sme nenašli v žiadnom ďalšom článku a D. Čaplovič takto nehovorí pravdu.

Dátum zverejnenia analýzy: 29.04.2012
success
error