DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Daniel Krajcer

SKOK!

No ja som túto tému počas obdobia, keď som bol ministrom kultúry, otvoril. Tú expertnú skupinu na ministerstve kultúry som zriadil ešte ja v roku 2011. Ja som začal vtedy celospoločenskú diskusiu, k čomu ma zaväzovalo aj programové vyhlásenie vlády Ivety Radičovej. Oslovil som všetkých 18 registrovaných cirkví a dokonca som išiel ešte ďalej. Predstavil som im možný model fungovania postavený na asignácii

Štedré dotácie pre cirkvi - 09.03.2015
Pravda

Medzi júlom 2010 a aprílom 2012, kedy bol Daniel Krajcer ministrom kultúry SR sa vláda, ktorej bol súčasťou, zaviazala rozvíjať dialóg s predstaviteľmi cirkví a otvoriť diskusiu o ich financovaní. Na ministerstve bola v roku 2011 zriadená expertná skupina a Krajcer následne na začiatku roku 2012 predstavil návrh asignačnej dane. Tento výrok tak hodnotíme ako pravdivý. 


V programovom vyhlásení sa vláda Ivety Radičovej zaviazala, že: "bude naďalej rozvíjať doterajšiu úspešnú spoluprácu a korektný dialóg s predstaviteľmi cirkví a náboženských spoločností a otvorí celospoločenskú diskusiu o problematike financovania cirkví."

Expertná komisia na riešenie problematiky financovania cirkví a náboženských spoločností vznikla po dohode na stretnutí Daniela Krajcera a predstaviteľov cirkví na hrade Červený Kameň 24. februára 2011. Jej prvé zasadnutie sa uskutočnilo 28. júna 2011. Pri ďalšom stretnutí s cirkevnými predstaviteľmi na konci januára 2012 Daniel Krajcer predstavil asignačný model financovania.

Dátum zverejnenia analýzy: 09.03.2015
success
error