DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Bystrík Stanko

SMER-SD

My sme napríklad aj do rozpočtu na budúci rok zaradili vybudovanie pruhu pre autobusy na ulici Hospodárskej, o čom sa bude rozhodovať budúci týždeň.

Trnava - komunálne volby 2014 - 06.11.2014
Pravda

V návrhu rozpočtu mesta Trnavy na rok 2015 (pdf, str. 21) sa zmieňuje aj vytvorenie preferenčného jazdného pásu pre autobusy mestskej dopravy na Hospodárskej ulici. Návrh rozpočtu sa bude schvaľovať budúci týždeň 11. novembra. Výrok hodnotíme ako pravdivý.


"Preferenčný jazdný pás MAD na Hospodárskej ulici 110 000 eur
Z hľadiska zvýšenia kvality služieb mestskej autobusovej dopravy MAD (presnosť spojov, minimalizáciu meškaní) a podpory hromadnej dopravy pre trvalo udržateľný rozvoj dopravy OÚRaK navrhuje zriadenie preferenčných jazdných pruhov na frekventovanej Hospodárskej ulici. Predkladaná položka vychádza zo spracovanej štúdie, kde sú navrhované minimálne stavebné úpravy premiestnením kanalizačných vpustov mimo vozovku novovzniknutých jazdných pásov a drobné stavebné úpravy v miestach nedostatočnej šírky komunikácie. Hospodárska cesta je jedna z najfrekventovanejších ciest v meste, po ktorej je vedených množsto liniek MAD a PAD (prímestskej autobusovej dopravy), ktoré stoja počas špičiek v dopravných zápchach a nie je možné tak dodržiavať grafikon dopravy. Preferenčné jazdné pruhy by slúžili pre autobusy ako také, vozidlá taxislužby a vozidlá s právom prednosti v jazde."


Dátum zverejnenia analýzy: 05.11.2014
success
error