DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Peter Ondák

Nestraníci

Sa ide na budúci rok rekonštruovať Hlinkovo námestie za 2,5 milióna eur.

Žilina - komunálne volby 2014 - 04.11.2014
Pravda

Je pravdou, že v roku 2015 by sa mala začať rekonštrukcia Námestia Andreja Hlinku, ktorou chce mesto Žilina nadviazať na už zrekonštruovanú Národnú ulicu. V tomto roku (2014) chce mesto podľa slov primátora Igora Chomu vypísať autorskú súťaž na architektonickú štúdiu, stihnúť verejné obstarávanie aj súťaž na projekt. Podľa predbežných odhadov si rekonštrukcia môže vyžiadať investíciu až 2,5 milióna eur. Výrok hodnotíme ako pravdivý.


TASR (2. februára 2014):   

„V rámci projektu chceme vymeniť dlažbu, povenovať sa dispozícii celého námestia a dôstojne umiestniť sochu Andreja Hlinku. Popasovať sa chceme aj so starou fontánou a riešiť niektoré staré stromy. Odborníci musia povedať, či tam budú alebo nebudú,“ informoval Choma.

Vo veľmi hrubom odhade predpokladám, že by to mohlo byť až 2,5 milióna eur, keďže pôvodný rozpočet Národnej ulice bol 800.000 eur. Tento rok chceme urobiť projektovú dokumentáciu, súťaž a všetko, čo s tým súvisí. Do realizácie by sme sa mohli pustiť možno v druhej polovici roku 2015,“ dodal žilinský primátor."

Dátum zverejnenia analýzy: 03.11.2014
success
error