DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Rybníček

Nestraníci

Investor je už v meste 7 rokov, buduje futbalový klub už 7 rokov a všetci o tomto investorovi veľmi dobre v Trenčíne dávno vieme a o tejto veci (výstavba nového futbalového štadióna, pozn.) diskutujeme viac ako 2 a pol roka.

Trencín - komunálne volby 2014 - 01.11.2014
Pravda

Výrok Richarda Rybníčka hodnotíme ako pravdivý, keďže AS Trenčín je vo väčšinovom vlastníctve zahraničného investora od roku 2007. Je tiež pravdou, že Rybníček dlhodobo podporuje výstavbu nového futbalového štadióna v Trenčíne.

Holandský investor a bývalý futbalista Tscheu La Ling je majiteľom 90 percent akcií klubu AS Trenčín. Zvyšných 10 percent patrí mestu Trenčín. Myšlienke na výstavbu nového štadióna čelí futbalový klub Trenčína už od roku 2009 kedy musel starý štadión z technických príčin uzavrieť tribúny na státie. Podľa informácii SME sa Richard Rybníček ešte v roku 2010 vyjadril, že by ako úradujúci primátor mesta stavbu nového futbalového štadióna v Trenčíne rád zrealizoval do dvoch rokov. V októbri 2012 hovoril o alternatíve výstavby futbalového štadióna za predpokladu finančnej spoluúčasti štátu a investora, resp. majiteľa klubu (pozri TU a TU). Začiatkom roku 2013 vláda SR predostrela projekt rekonštrukcie štadiónov s finančnou pomocou so štátneho rozpočtu a rozpočtu samosprávy v pomere 60:40. Rokovania o realizácii projektu sú dodnes neuzatvorené, poslanci mestského zastupiteľstva v Trenčíne nedospeli k rozhodnutiu ani po mimoriadnom zasadnutí v piatok 3. októbra 2014.

Dátum zverejnenia analýzy: 31.10.2014
success
error