DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Rybníček

Nestraníci

O pár mesiacov, myslím o dva, bude kolaudovať spoločnosť Akebono trade industry svoj závod v Trenčíne. Je to jedna z najväčších investícií v tomto roku, ktorá bola získaná na Slovensku ... v AU Optronics v dnešnej chvíli pracuje, okrem 170 zamestancov AU Optronics, spoločnosť Johnsons controls, ktorá tam má niekoľko stoviek zamestnancov a aj plus spoločnosť AAF, ktorá tam je.

Trencín - komunálne volby 2014 - 01.11.2014
Pravda

Spolocnost Akebono chce v Trencíne zamestnat 350 ludí a podla prehladu investícií v tomto roku môžeme konštatovat, že sa týka o jednu z najväcších. Informácie o tejto investícií možno nájst aj na stránke SARIO, v prehlade úspešných projektov. Podla navrhovaného Zámeru spolocnosti Akebono(.pdf, s.9), plánované skúšobné zacatie prevádzky by malo byt v Decembri 2014.

Podla výrocnej správy AU Optronics (.pdf, str. 4), za rok 2013 pracuje v spolocnosti 161 zamestnancov. V budove spolocnosti sídlia aj dalšie spolocnosti. Podla Obchodného registra SR majú sídlo v budove AU Obtronics aj dalšie dve firmy: AAF International a Veeser Plastic Slovakia. V roku 2014 prestahovala svoju výrobu do priestorov AU Optronics aj spolocnost Johnson Controls, ktorá zamestnáva približne 500 zamestnancov.

Dátum zverejnenia analýzy: 31.10.2014
success
error