DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Žiška

Nestraníci

Veľká investícia, ktorá sa otvárala s veľkou reklamou, AU Optronics pre 3000 zamestnancov je prázdna a neviem čo s ňou bude v ďalšom období v priemyselnom parku.

Trencín - komunálne volby 2014 - 01.11.2014
Zavádzajúce

Je pravda, že firma AU Optronics začiatkom roka 2013 obmedzila počet zamestnancov a významne sa tak vzdialila pôvodnému zámeru vytvorenia viac ako 3000 pracovných miest. Firma však naďalej pôsobí v priemyselnom parku v Trenčíne a tieto priestory využívajú aj ďalšie spoločnosti. V tomto kontexte považujeme za zavádzajúce tvrdenie, že budova AU Optronics, resp. daný priemyselný park je prázdny.

Vďaka Taiwanskej firme AU Optronics malo vzniknúť do konca roku 2013 priamo 1300 pracovných miest a nepriamo ďalších 2000. Začiatkom roka 2013 však zredukovala počet zamestnancov na približne 170, a tí už poskytujú len servisné služby. Firma AU Optronics je naďalej vedená v Obchodnom registri Slovenskej republiky so sídlom na ulici v Priemyselnom parku v Trenčíne. Táto firma ponúkla svoje priestory pre nedostatočný počet zamestnancov iným firmám. 

Podľa Obchdného registra SR majú sídlo v budove AU Obtronics aj ďalšie dve firmy: AAF International a Veeser Plastic Slovakia. V roku 2014 preťahovala svoju výrobu do priestorov AU Optronics aj spoločnosť Johnson Controls, ktorá zamestnáva približne 500 zamestnancov.
 

Dátum zverejnenia analýzy: 31.10.2014
success
error