Vy úplne citujete z programu SaS-ky, ktorý sme priniesli ešte v roku 2010, my sme to boli, kto sme začali hovoriť o tom, že vlastne komunitné centrum do každej osady...
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vo volebnom programe z roku 2010 venovala aj problematike sociálne odkázaných spoločenstiev (SOS), ktoré žijú v osadách a izolovaných komunitách. SaS navrhovala zriadiť komunitné centrá rozmedzí medzi majoritnou časťou obce a komunitou SOS. Konkrétne takýmto návrhom pred rokom 2010 žiadna politická strana neprišla. Výrok hodnotíme ako pravdivý.
Ako je to popísané vo volebno programe strany z roku 2010 (.pdf, s. 28) "Obyvatelia SOS žijú v podmienkach porovnateľných s krajinami tretieho sveta. Vo vlastných domoch neplatia účty a zápasia s úžerou. Na druhej strane, v mnohých komunitách nie je dobudovaný vodovod a nie je v nich zavedený elektrický prúd." SaS navrhovala "Zriadiť komunitné centrá, pričom o ich zriadenie bude môcť požiadať obec alebo akákoľvek iná entita - mimovládna organizácia, súkromník, firma apod. Centrá budú financované z grantov Európskeho sociálneho fondu, príjmov z prevádzkovania materskej školy, voľnočasových aktivít a krúžkov." Podľa návrhu súčasťou centier by mali byť práčky, sprchy, umývadlá, knižnice, herne pre deti, resp. materská škola, učebňa a podobne.