DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Daniel Krajcer

SKOK!

Moderátorka: Nie je porušením koaličnej dohody, vašej koaličnej dohody, že vyzývate svojich partnerov, aby rokovali s opozičnou stranou? Krajcer: My nikoho nevyzývame....Nemyslím si, že by priamo vyzýval. (predseda SaS, Richard Sulí, pozn.) Moderátorka: Bol tu aj s pánom Bugárom. Povedal, choďte a rokujte.

Daniel Krajcer vs. Rafael Rafaj - 03.10.2011
Pravda

"Sulíkovci nastúpili povedať nie" uvádza SME.sk
 
 "(„Keď to chcú schváliť, mali by rokovať so Smerom,“ odkazoval Sulík SDKÚ, KDH a Mostu-­Híd.)" uvádza vyššie uvedená internetová stránka.
Z video záznamu "poslanci SAS verejne vystúpili proti eurovalu"  ktorý sa nachádza a internetovej stránke sme.sk je však jasné, že Richard Sulík nevyzýva zvyšok vlastnej koalície aby rokovala so smerom. Sulík,R. informuje, že strana SAS ani jej 18 členov nie je ochotných podporiť euroval a svoje slová ukončil "ak sa chcú [SDKÚ-DS, KDH, MOST- HÍD] aj ďalej podieľať na vláde a zároveň vylúčiť SAS z dôvodov, ktoré sa nedajú inak nazvať ako zámienkami, tak vedia to spraviť len so stranou SMER, matematika v tomto nepustí."  

Richard Sulík neskôr v diskusnej relácii "Na telo" (26.9.2011), ktorej sa zúčastnil aj Béla Bugár povedal,  "No a nech sa páči, hlasujte so Smerom a my hovoríme presne to isté." (Richard SULÍK)
Z kontextu rozhovoru však vyplýva, že ak chcete za každú cenu schváliť euroval, máte aj túto možnosť (poznámka autora). 

Dátum zverejnenia analýzy: 02.10.2011
success
error