DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Daniel Krajcer

SKOK!

No, ale nevyhovuje to aj iným. A pokiaľ vidíte, tak aj premiérka sa postavila proti takémuto riešeniu. (spájať hlasovanie o rozšírení ESFS s vyslovením dôvery vláde, pozn.)

Daniel Krajcer vs. Rafael Rafaj - 03.10.2011
Nepravda

Na rokovaní Koaličnej rady 20.septembra 2011 minister financií a podpredseda najväčšej koaličnej strany SDKÚ Ivan Mikloš na tlačovej besede  vyhlásil: ...po odmietnutí tejto ponuky (Odmietnutí SAS) Iveta Radičová informovala, že v tom prípade spojí hlasovanie s hlasovaním o dôvere vláde. Takáto je realita... Dodal pritom, že nevie komentovať, či sa stanovisko premiérky odvtedy zmenilo. (SITA)


21.septembra 2011 Iveta Radičová na otázku o spojení hlasovaní (Euroval a dôvera vlády) pre agentúru Reuters uviedla: ...Teoreticky je to možné... (Reuters)

Spájať hlasovanie o eurovale s hlasovaním o dôvere v SDKÚ zatiaľ nie je na programe dňa, potvrdilo (konalo sa 27.septembra 2011) prezídium najsilnejšej vládnej strany. (SME) Radičová tiež uviedla, že spájať tieto hlasovania je predčasné, ale je jednou z možností.

Premiérka Iveta Radičová sa však nikdy jasne nevyjadrila či je proti spájaniu hlasovania o rozšírení eurovalu s dôverou vlády, preto výrok Daniela Krajcera hodnotíme ako nepravdivý.

Dátum zverejnenia analýzy: 02.10.2011
success
error