DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ondrej Dostál

OKS

Tu by som chcel zdôrazniť, že naši koaliční partneri vedeli, že ako OKS, tak Sloboda a Solidarita v tom čase Obyčajní ľudia nesúhlasia s navyšovaním prvého eurovalu, nesúhlasia s vytvorením druhého trvalého eurovalu a v tejto situácii, ak sa na niečom takom dohodli so svojimi partnermi v Európskej únii, tak nemožno teraz vyčítať nám, že my sme proti, lebo my sme nezmenili názor, my len zotrvávame na tom názore, ktorý sme mali aj predtým a ak pani premiérka s vedomím, že nemá preto v koalícii väčšinu alebo nemá v parlamente väčšinu koaličných hlasov pre takéto zmeny, urobila ten krok, že sa na tom dohodla s partnermi v Európskej únie, tak nie je naša zodpovednosť a nemožno nám vyčítať, že my tvrdíme to, čo sme tvrdili pred 2, 3 alebo 4 mesiacmi.

Pavol Abrhan, Rafael Rafaj a Ondrej Dostál - 19.09.2011
Pravda

TASR z dňa 25. júna 2011: "Občianska konzervatívna strana (OKS) nepodporí navýšenie eurovalu 1 ani vznik eurovalu 2. Takýto záver dnes prijala Republiková rada strany s tým, že OKS nemôže podporiť proces, v ktorom sa vydáva súhlas s nezodpovednosťou jednotlivých členských štátov Európskej únie za solidaritu.

"Sme si istí, že takáto politika ako dnes robí Európska únia je v podstate cestou k sebadeštrukcii eurózony a v konečnom dôsledku aj EÚ," uviedol líder strany Peter Zajac. 


SITA z dňa 22. júna 2011: "Koalícia hľadala podporu pre návrhy ministerstva financií aj na stredajšom mimoriadnom rokovaní koaličnej rady, ktoré iniciovala SaS. Predseda SaS Richard Sulík po jej rokovaní vyhlásil, že štyria ministri strany tieto návrhy nepodporia. „Sme zásadne proti vstupu Slovenska do eurovalu 2 a sme takisto proti navýšeniu eurovalu 1,“ vyhlásil na brífingu Sulík."


Dátum zverejnenia analýzy: 18.09.2011
success
error