DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ondrej Dostál

OKS

Mimochodom ak tu pan Rafaj teraz hovoril o tom, že sa máme správať rozpočtovo zodpovednejšie, tak Slovenská národná strana je jediná politická strana zastúpená v Národnej rade, ktorej zástupca sa nezúčastňoval na príprave návrhu ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti. Na tom participoval priamo aj Smer

Pavol Abrhan, Rafael Rafaj a Ondrej Dostál - 19.09.2011
Neoveriteľné

Portál sme.sk uviedol, že na príprave ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti pracujú poslanci koalície a Smeru.

"V parlamente zákon pripravuje pracovná skupina, jej členom je za Smer poslanec Peter Kažimír. „O tejto téme rokujeme,“ potvrdil.
O svojej predstave o pravidlách ani podpore Smeru hovoriť nechcel. „Dohodli sme sa, že sa nebudeme zatiaľ vyjadrovať.“

ČTK uvádza: "Na návrhu zákona o obmedzení štátneho dlhu pracujú poslanci koalície i opozície, bez súhlasu zákonodarcov z oboch táborov sa totiž ústavný zákon nepodarí v parlamente schváliť."

"Ministerstvo financií prenechalo prípravu ústavného zákona poslancom, aby materiál získal podporu opozície. „Diskusiu o rozpočtovej zodpovednosti považujeme za veľmi užitočnú, no minister sa v nej neangažuje,“ uviedol hovorca ministerstva Martin Jaroš."

Priamu informáciu, že na príprave ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti sa nepodieľajú poslanci SNS, sa nám nájsť nepodarilo.

Dátum zverejnenia analýzy: 18.09.2011
success
error