DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Gašparovič

Nestraníci

Ja som sa raz vyjadril po, neviem či prvé alebo druhé voľbe, kedy boli volení títo kandidáti, že malo by to stačiť a obidvaja by mali svoje kandidátky stiahnuť a parlament, vláda by mali hľadať ozaj konsenzus a nájsť spoločného kandidáta. Naprieč celým politickým spektrom.

Ivan Gašparovic - 22.05.2011
Pravda

Prezident  I. Gašparovic  9. januára 2011 v relácii STV O pät minút dvanást hovoril aj o volbe generálneho prokurátora. "Doniest politiku do súdnictva a do justície vôbec, do prokuratúry, to je to najhoršie," konštatoval.

Pravda dalej interpretuje slová z relácie:

"Podla prezidenta musia byt tieto inštitúty nielen z ústavy, ale už zo samotnej podstaty veci nestranné, konat v zmysle ústavy, zákona a zmlúv a v zmysle vlastného svedomia a presvedcenia. 'Nic nevybaví táto koalícia ani budúca, pokial sa nedohodneme na tom, že prokurátor nemôže byt kandidátom jednej politickej strany a druhé spektrum s tým nebude súhlasit, lebo má iného. Musí byt spolocný,'  uviedol prezident.

Podla Gašparovica mala vláda hned po volbách vláda hladat dohodu o obsadení postu generálneho prokurátora v celom politickom spektre."

Dátum zverejnenia analýzy: 21.05.2011
success
error