DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Juraj Droba

SaS

Myslím si, že sme pomenovali niektoré negatívne javy na prokuratúre.

Juraj Droba vs. Marek Madaric - 15.05.2011
Pravda

Z kontextu diskusie vyplýva, že sa malo jednat o kritiku, ktorá vznikla pocas rozbehnutej volby generálneho prokurátora. Poslanec J. Droba sám v relácii povedal:

"...my sme na zaciatku naozaj nemali výhrady nejaké zásadné voci, voci pánovi Trnkovi, ale bolo to skôr o tom, že sme sa cítili viazaní dodržiavat dohodu, vybrali sme si nášho koalicného kandidáta a preverili sme ho. Zistili sme, že je naozaj kvalifikovaný, je v poriadku a boli sme odhodlaní hlasovat za tohoto kandidáta, no a potom nasledovali niektoré verejné vystúpenia pána Trnku, ktoré ho diskvalifikovali, takže dnes naozaj pán Trnka už nemôže byt našim kandidátom a nebudem hovorit na jeho adresu nejaké velmi zásadné negatívne veci, ale, ale tie jeho verejné vystúpenia, ktoré mal ho diskvalifikovali."

Denník SME prišiel 18. novembra 2010 s vyjadreniami niektorých predstavitelov vládnej koalície, ktorí hodnotili prácu Dobroslava Trnku.

"'Urcite mohol byt aktívnejší a nemyslím tým len kauzu Malinová. Vyšetrovanie citlivých prípadov trvá velmi dlho,' povedal na jeho adresu predseda Mosta-Híd B. Bugár. Predseda KDH J. Figel generálnemu prokurátorovi vycítal objasnenie a patricné vysvetlenie razie u františkánov ci kauzy 'financovania niektorých strán.'"

Dátum zverejnenia analýzy: 14.05.2011
success
error