DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marek Maďarič

SMER-SD

Naposledy jediný, kto kritizoval nášho eurokomisára Ševčoviča pri brífingu bol zástupca Maďarska.

Gábor Gál vs. Marek Madaric - 04.04.2011
Nepravda

TASR

"Predseda frakcie Európskej ludovej strany (EPP) v Európskom parlamente Josep Daul kritizoval vyjadrenie dezignovaného slovenského komisára Maroša Šefcovica, ktoré malo byt namierené proti Rómom. 'Chcem dat jasne najavo, že protirómske vyhlásenia pripisované Marošovi Šefcovicovi sú neprijatelné, a preto som požiadal mojich kolegov, aby sa touto otázkou zaoberali na híringu Šefcovica, ktorý sa uskutocní na budúci týžden v pondelok,' uvádza sa v Daulovom vyhlásení.


Celú kauzu týkajúcu sa slovenského kandidáta spustili madarskí europoslanci za stranu Fidesz Lívia Járókaová a József Szájer, ked upozornili na vyhlásenie, ktoré mal Šefcovic urobit pocas konferencie o ludských právach a migracnej politike EÚ v januári 2005. Na nej údajne povedal, že rómski obcania 'zneužívajú slovenský sociálny systém.' Od Šefcovica sa pocas híringu ocakáva vysvetlenie."

Z uvedeného vyplýva, že hoci prvotná kritika prišla zo strany madarských europoslancov, neskôr sa k nej pridal aj J. Daul, ktorý pochádza z Francúzska.

Dátum zverejnenia analýzy: 03.04.2011
success
error