DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

Dobre, ale musím, ale musím povedať, že tak isto, ak sa jedná o odvodovú reformu, kto je tá politická strana, ktorá chráni živnostníkov, ktorá napríklad už, už dá sa povedať, presvedčila koaličných partnerov, že v prípade dohodárov akým spôsobom by sme mohli riešiť, ak toto nie je agenda potrebné pre občanov Slovenskej republiky, no prepáčte, ale potom ste absolútne vedľa.

Béla Bugár vs. Pavol Paška - 04.04.2011
Pravda

Zo správy SITA  vyplýva, že strana Most-Híd sa usiluje hájiť záujmy živnostníkov a dohodárov. Ivan Švejna sa vyjadril, že urobí všetko preto, aby výsledná dohoda v koalícii o odvodovom zaťažení živnostníkov a dohodárov nebola taká, ako sa v súčasnosti javí, že by mohla byť.

Vyjadrenie Bugára:

"My presadzujeme dve veci. Prvou je, aby dohodári neboli potrestaní, keďže viac ako 60 percent z nich má ročný príjem nižší než je 50 eur. Keby sme ich nútili platiť minimálne odvody, bolo by to 160 eur. To je nemiestne."

Podľa predsedu Mostu-Híd existujú dve alternatívy pre výšku odvodov živnostníkov: 

"Vieme si predstaviť napríklad násobok životného minima. Návrh však zatiaľ nerieši živnostníkov, ktorí zarábajú najmenej. Vieme si predstaviť kompromisné riešenie, ale nie také, na ktoré by doplatili dohodári a živnostníci."

O výhradách Mostu-Híd voči zjednoteniu paušálnych výdavkov pre živnostníkov vo výške 30% informuje denník Hospodárske noviny.

Dátum zverejnenia analýzy: 04.04.2011
success
error