DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Peter Kažimír

SMER-SD

Ale treba si uvedomiť napríklad, že len minulý týždeň sa tu objavila napríklad nová idea zmena odpisovania majetku, čo samozrejme zase negatívne postihne aj živnostníkov, o ktorých hovoríme.

Jozef Kollár vs. Peter Kažimír - 28.03.2011
Pravda

Už clánok sme.sk z 8. marca 2011 hovorí o snahe koalície zmenit pravidlá odpisovania majetku pre živnostníkov:

"Vládna koalícia uvažuje o tom, že by živnostníkom v rámci zmien v daniach a odvodoch umožnila odpisovat hmotný investicný majetok ihned vo výške 100 percent.

Predseda SaS Richard Sulík sa vo svojom vystúpení prihovoril za to, aby si mohol živnostník zo svojho príjmu 'dovolit odpísat všetko' až do výšky 100 percent. Dúfa, že takýto návrh koalícia schváli. Tým by sa podla neho mohol odlíšit 'pro forma' živnostník od riadneho živnostníka."


Clánok serveru aktualne.sk z minulého týždna (22. marca 2011) uvádza, že sa koalícia stále nedohodla na avizovanej reforme daní a odvodov.

"Podla predstáv obcianskych konzervatívcov (OKS) by si tak živnostníci - podnikatelia mohli napríklad flexibilne odpisovat majetok až do výšky 100 percent hodnoty každý rok.

Minister financií Ivan Mikloš stále trvá na tom, že súcastou reformy by mali byt aj vyššie odvody pre živnostníkov."


Ci navrhované zmeny negatívne postihnú aj živnostníkov nehodnotíme, faktom ale je, že sa o tomto návrhu zacalo diskutovat, ako hovorí Kažimír.

Dátum zverejnenia analýzy: 27.03.2011
success
error