DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

...a skutočne správou dňa je tá skutočnosť, že minulý týždeň politickí lídri koalície našli dohodu, že ideme do reformy odvodov, a to je dobrou správou pre Slovensko, to nespochybniteľné. Tak isto je politická dohoda na tom, že ideme realizovať hrubú mzdu, koncept hrubej mzdy, je dohoda na tom, že ideme zjednocovať vymeriavacie základy...

Jozef Kollár vs. Peter Kažimír - 28.03.2011
Pravda

Ako píše SME z 24. marca 2011:

"Koalicné politické strany dosiahli zhodu na zásadnej zmene odvodového systému, a to po stredajšom (23.3.) rokovaní ich zástupcov. Potvrdila to dnes dopoludnia v Bratislave premiérka Iveta Radicová (SDKÚ-DS). 'Dohodli sme sa na zásadnej zmene odvodového systému, ktorá výrazne zjednoduší celý systém, výrazne zníži administratívnu zátaž, odstráni deformácie v sociálnom systéme, zvýši spravodlivost a zabezpecí dlhodobú udržatelnost systému,' vysvetlila predsednícka vlády.


Nástroje, ktorými chce tento ciel vláda dosiahnut, sú superhrubá mzda, zjednotenie vymeriavacích základov ci jednotné rocné zúctovania. Taktiež by malo dôjst k jednotnému výberu daní, ciel a odvodov."

Dátum zverejnenia analýzy: 27.03.2011
success
error