DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Mihál

Nestraníci

Samozrejme, že sú dostatočné ( navrhované garancie v Zákonníku práce pozn.), sú v súlade s medzinárodnými dohovormi, sú v súlade so smernicami Európskej únie, boli sme na úrovni expertov Medzinárodnej organizácii práce v Ženeve, bol som tam ja osobne. Rokoval som s generálnym riaditeľom pánom Juanom Somaviom o našich návrhoch. Dostali sme späť spätnú väzbu. Všetko to, čo navrhujeme je absolútne v poriadku.

Jozef Mihál vs. Branislav Ondruš - 14.03.2011
Neoveriteľné

Na webovej stránke ministerstva práce je zverejnená správa, že minister J. Mihál rokoval s stredu 2. marca 2011 s generálnym riaditeľom Medzinárodnej organizácie práce (ILO) Juanom Somaviom. Stretnutie podľa tlačovej agentúry TASR inicioval minister Mihál.

Generálny riaditeľ MOP Juan Somavia mal podľa ministra pri tomto rokovaní vyjadriť presvedčenie, že Zákonník práce má reflektovať zmeny na pracovnom trhu a má byť predovšetkým užitočný v národnom kontexte.

Žiaľ na webovej stránke MOP nie je žiadna zmienka o takomto stretnutí ani o jeho výstupoch. Z tohto dôvodu nie je možné overiť, či návrhy ZP sú v súlade s presvedčením ILO.

Dátum zverejnenia analýzy: 13.03.2011
success
error