DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Zsolt Simon

Humanitárna pomoc, to je, by som povedal, jedna nevyhnutnosť, ktorú sme zdedili po predchádzajúcej vláde, pretože tá rozhodla o tom, že Slovenská republika sa do tohto programu v roku 2011 zapojí.

Zsolt Simon vs. Lubomír Jahnátek (plus Ján Figel) - 07.03.2011
Pravda

SME.sk: O zapojenie sa do programu žiadal za Ficovej vlády Vladimír Chovan (HZDS). "'Je to pravda, ale nie je to nic nové. V rámci intervencných nákupov v Európskej únii štáty využívajú nákupy na podporu najchudobnejších vrstiev obyvatelov,' povedal." Jedná sa o 45 000 ton obilia, ktoré by malo byt k dispozícii na rok 2011.

Nie je však známe, kedy o to predošlá vláda presne požiadala. Súcasné vedenie rezortu pôdohospodárstva tvrdí, že "o zapojenie sa do programu potravinovej pomoci požiadalo bývalé vedenie sekcie polnohospodárstva ministerstva pôdohospodárstva v januári 2010. List máme k dispozícii na ministerstve." Tento list však médiám nie je k dispozícii.

Ako nás upozornil citatel, z listu citoval Zsolt Simon v rozhlasovej relácii Sobotné dialógy, kde uviedol, že list bol zaslaný 20.januára 2010. List si vzápätí vyžiadal od Z. Simona Stanislav Becík a znenie listu tak, ako ho interpretoval, nedementoval. Vzhladom k tomu, môžeme považovat informáciu o existencii toho listu v takom znení za relevantnú informáciu.

Dátum zverejnenia analýzy: 06.03.2011
success
error