DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

Tak len jedna jediná veta, už sme všetci zabudli, keď pán Mečiar nominoval do Transpetrolu mladého Rezeša. To už sme všetci na to zabudli a vtedy dokonca hrozilo, že v priebehu niekoľko málo minút sa rozhodla vláda, určite sa konala koaličná rada. Takže ešte raz opakujem, netvárme sa, že sme tu všetci pápežskejší ako pápež. Konal tak, že riešil tento jediný individuálny prípad, táto vláda.

Jozef Kollár vs. Dušan Caplovic - 21.02.2011
Pravda

"Mimoriadne valné zhromaždenie v pondelok (20. novembra) odsúhlasilo zmeny slovenských zástupcov v predstavenstve aj dozornej rade Transpetrolu. Novými členmi predstavenstva spoločnosti Transpetrol a.s. sa stali..., novými členmi dozornej rady sa stali okrem Júliusa Rezeša aj..."

SITA z dňa 23. novembra 2006: "Nominant ĽS-HZDS na člena dozornej rady v spoločnosti Transpetrol Július Rezeš zostane napriek nesúhlasu premiéra Roberta Fica v tejto funkcii. Predseda vlády pritom po stredajšom (22. novembra) rokovaní koaličnej rady uviedol, že predsedovi ĽS-HZDS Vladimírovi Mečiarovi opakovane povedal, že s nomináciou Rezeša zásadne nesúhlasí a požiadal ho, aby bol z dozornej rady Transpetrolu stiahnutý. "Na to som dostal odpoveď, že ide o nomináciu HZDS a že nesúhlasia s jeho stiahnutím a berú na seba celú zodpovednosť za nomináciu tohto človeka do Transpetrolu. Týmto sa pre mňa záležitosť skončila," povedal Fico."

Július Rezeš vydržal v dozornej rade Transpetrolu od 20.novembra 2006 až do 2. novembra 2010.

Dátum zverejnenia analýzy: 20.02.2011
success
error