DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Dušan Čaplovič

SMER-SD

Mňa osobne tiež trápi to, že na jednej strane prichádza do parlamentu pán štátny tajomník, pán štátny tajomník Chren a ktorý vyhlási, že ide do parlamentu, si do parlamentu odpočinúť.

Jozef Kollár vs. Dušan Caplovic - 21.02.2011
Zavádzajúce

Takéto vyhlásenie nepovedal žiadny súčasný koaličný politik. Niečo, čo sa tomuto môže obsahovo podobať uviedol Richard Sulík počas jednej parlamentnej rozpravy po odstúpení Ivana Švejnara.

Sulíkovo vyhlásenie na Švejnovu adresu z 13. októbra počas 7. schôdze parlamentu:

"Posledná vec, ktorú by som chcel povedať, je, že no tak teda ten Ivan Švejna mal toľko neviem čoho v sebe, že odstúpil. No tak, viete, odstúpil, príjem má rovnaký, je to vlastne nejaká satisfakcia voči médiám, lebo ja napr. nepovažujem za korektné, že denník Sme venoval 72 článkov tejto kauze, od 4. septembra to máme za 38 dní, 72 článkov ku kauze Hayekovci, si myslím, je ďaleko nad mieru toho, čo sa dá považovať za žurnalistickú objektívnosť.

Tak je to v podstate len také, že je to obeť pre médiá. Len ja mám osobne s tým veľký problém. Ja si myslím, že tu budú viacerí poslanci klubu Smer so mnou súhlasiť, ja mám s tým veľký problém, keď si médiá povedia, že no tak tohto človeka teraz ideme zostreliť, lebo veď je pekný deň, no a čo budeme robiť, tak poďme ho zostreliť, a budú dovtedy o tom písať, až kým nepadne.

Dobre, Ivan Švejna odstúpil, ale čo sa tým udialo? No tak má tie isté peniaze, akurát teraz dostane ešte 6 000 odstupného a bude mať menej roboty a nebude za nič zodpovedný. Ja toto nevidím ako riešenie. Vyšetríme to a zistíme, že... (Reakcie z pléna.) Bude mať kolektívnu zodpovednosť ako jeden zo 150 poslancov. Tak si myslíme, že je to ďaleko korektnejšie takto.

A viem, že nám to škodí, viem, že my ako strana SaS sme hodne utrpeli týmto, ale myslím si, že je korektnejšie sa k tomu riadne postaviť, nech to ten úrad vyšetrí. Vydiskutujeme si to, ale keď raz ten Martin Chren nič neurobil, tak jednoducho nikam nebude odstupovať. Ďakujem pekne."

Dátum zverejnenia analýzy: 20.02.2011
success
error