DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Peter Kažimír

SMER-SD

...ste láskavý a máte pochopenie pre monopoly v prípade zvyšovania cien, čo sa dokázalo, zástupcovia štátu v SPP hlasovali týmto spôsobom.

21.02.2011
Pravda

Agentúra SITA:
"Ministerstvo hospodárstva a výstavby SR, ktoré zodpovedá za vykonávanie akcionárskych práv 51-percentného podielu Slovenského plynárenského priemyslu, a.s, súhlasilo na mimoriadnom valnom zhromaždení (2.septembra 2010, pozn.) so zvýšením cien za dodávku zemného plynu pre domácnosti od 1. novembra tohto roka o 7,5%, informovala hovorkyna ministra hospodárstva Daniela Piršelová." 

O tomto kroku informuje aj TASR:

"Návrh priemerného zvýšenia ceny plynu pre domácnosti o 7,5 percent s úcinnostou od 1. novembra 2010 bol podla Ministerstva hospodárstva a výstavby (MHV) SR argumentacne podložený a opodstatnený, preto sa rozhodlo odstúpit ho na rozhodnutie nezávislému regulátorovi.
'Druhý s úcinnostou od 1. decembra 2010 navrhoval priemerné zvýšenie ceny o 27,6 percent. Tento návrh MHV považovalo za neopodstatnený a definitívne ho zamietlo,' konštatuje sa v stanovisku, ktoré TASR poskytlo komunikacné oddelenie rezortu." 

Dátum zverejnenia analýzy: 20.02.2011
success
error