DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Radoslav Procházka

#SIEŤ

Opozícia (terajšia pozn.) nie že jej nevadilo, ale priamo sa podieľala na tom, keď sa prominentný sudca zo dňa na deň stal politikom a potom sa zo dňa na deň stal prominentným sudcom nepovedala ani slovo, keď nebohú doktorku Laukovú hrubo šikanovali len za to, že si dovolila upozorniť na pokus o ovplyvňovanie nezávislosti v konkrétnej veci, nepovedali ani slovo, keď boli sudcovia presúvaní z agendy do agendy, z oddelenia na oddelenie len a disciplinárne šikanovaní len preto, že neboli dostatočne poslušní, nepovedali nič, keď sudcu Kanderu, ktorým sa sudcovský stav mohol pýšiť de facto vyštvali pod naozaj úbohou zámienkou, ale si chodili na súde po vysoké odškodné z takzvanej ujmy na povesti a toto bola ich snaha o ochranu justície pred politizáciou a normalizáciou.

Radoslav Procházka vs. Robert Kalinák - 14.02.2011
Pravda

Co sa týka sudkyni Laukovej - Gabriela Bulubašová, ktorá sa pokúsila ovplyvnit Laukovú pri rozhodovaní bola z funkcie predsednícky Okresného súdu Bratislava I odvolaná, avšak ostala tam pôsobit ako radová sudkyna.

Prípad Kanderu - Štefan Harabin podal návrh na disciplinárne konanie voci Kanderovi. Harabin navrhoval, aby ho preradili na súd nižšieho stupna za štyri prípady údajných prietahov v konaní. SITA dalej informuje: "Prvostupnový disciplinárny senát ho 17. marca uznal vinným za prietahy v dvoch menších prípadoch, ale vymeral mu miernejší trest: zníženie jedného mesacného platu o 15 percent. Kandera sa proti tomu odvolal s odôvodnením, že nemôže akceptovat rozhodnutie 'aj vlk sa nasýtil, aj baran je celý'. V súdnych kruhoch je Kandera považovaný za odborníka."

Ohladom odškodného za ujmy na povesti - Harabin podal na Okresný súd Bratislava I žalobu na ochranu dobrej povesti právnickej osoby. V podaní sa okrem iného píše: "Zásahom do dobrej povesti žalobcu bolo zverejnenie tvrdenia, že ´kúpelna šéfa najvyššieho súdu vyšla na milión korún´ vo vysielaní spravodajstva Rádia Expres 19. januára 2010 približne o 18.03 h."

Rovnako ako rádio Expres zažaloval aj denník Pravda pre clánok o výške ceny jeho kúpelni.Dátum zverejnenia analýzy: 13.02.2011
success
error