DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Radoslav Procházka

#SIEŤ

A som si včera všimol, že pán poslanec Fico publikoval v dennej tlači komentár, kde hovoril veľmi podobné veci, že vládna koalícia pestuje normalizáciu a politizáciu justície a ako jeden z prvých príkladov uviedol pokus ministra financií vykonať kontrolu nakladania s verejnými zdrojmi na Najvyššom súde.

Radoslav Procházka vs. Robert Kalinák - 14.02.2011
Pravda

Nevieme, kde Robert Fico takýto komentár publikoval, oficiálnu verziu sme nenašli.

Na stránke strany Smer sme našli článok sumarizujúci Ficove vyjadrenia, kde sa píše:

"Najsilnejšia opozičná strana SMER-SD považuje súčasné kroky vlády SR v oblasti justície a prokuratúry za normalizáciu súdnictva a prokuratúry, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani tí, ktorí normalizovali v sedemdesiatych rokoch minulého storočia."

V závere sa uvádza aj príklad, ktorým argumentuje poslanec Procházka:

"Šokujúce pre stranu SMER-SD je aj to, ako dopadol prípad Štefana Harabína. Keď mu na Najvyššom súde v jednom kuse búchal na dvere Ivan Mikloš a vytváral sa obraz, že Ministerstvo financií SR má mať právo kontrolovať Najvyšší súd SR. Ale už nikto nepovedal, že Krajský súd právoplatne rozhodol, že zrušil pokutu, ktorú Ministerstvo financií dalo Najvyššiemu súdu a Krajský súd dokonca konštatoval, že Ministerstvo financií nikdy nemalo právo vykonať žiadnu kontrolu na Najvyššom súde SR. Tu sa ukazuje, kde je zodpovednosť pani Žitňanskej a pána Mikloša."

Dátum zverejnenia analýzy: 13.02.2011
success
error