DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Gašparovič

Nestraníci

...v čom sa zhodli (zamestnávatelia a odborári, pozn.), povedali mi na Slovensku je dnes legislatívny chaos a to nám najviacej bráni v tom, aby sme perspektívne mohli uvažovať, najmä zamestnávatelia, o tom ako sa podnikateľsky správať.

Ivan Gašparovic - 14.02.2011
Neoveriteľné

To, že je na Slovensku legislatívny chaos vyhlásil po stretnutí s predstaviteľmi Konfederácie odborových zväzov prezident SR Ivan Gašparovič. Tento poznatok, ako uviedol, si odniesol po stretnutiach s predstaviteľmi zamestnávateľov a odborov, ktoré sa uskutočnili 2. februára 2011. Prezident sa s odborármi zhodol v názore, že "legislatívny zmätok" v štáte by sa mal vyriešiť. To, či sa v tom zhodli aj zamestnávatelia a odborári a nie prezident s odborármi nebolo možné overiť z iného zdroja.

V článku sme.sk o rokovaní medzi odborármi a zamestnávateľmi z januára 2011 sa obidve strany zhodli na niekoľkých bodoch. Explicitné vyjadrenie k legislatívnemu chaosu nezaznelo. Zamestnávatelia a odborári našli spoločnú reč napríklad pri flexikonte, ktoré potrebné v novelizovanom Zákonníku práce zachovať, V oblasti aktuálne diskutovanej úpravy stravovania zamestnancov sú obe strany za zachovanie súčasného stavu. Zhodli sa tiež na potrebe zosúladenia právnej úpravy inštitútu pracovného času zamestnancov hasičských jednotiek vo verejnom a súkromnom sektore. Za jeden z najväčších problémov v pracovnoprávnej oblasti považujú zástupcovia zamestnávateľov a zamestnancov aj otázku vymožiteľnosti pracovného práva.

Dátum zverejnenia analýzy: 13.02.2011
success
error