DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

Keď sa opýtate na to čo si myslí (Richard Sulík pozn.) o zákone o štátnom občianstve, ktorý je úplne najrozhodujúcejší pri tých vzťahoch medzi nami a Maďarskom o tom, aby sme odolávali tlaku Orbánovskej vlády, ktorej aj Európa už hovorí nie, tak na to povie, že je to nepodstatné, no to je škandál, je škandál, ak predseda parlamentu povie, že zákon o štátnom občianstve a jeho prerokovanie je nepodstatná vec.

Radoslav Procházka vs. Robert Kalinák - 14.02.2011
Zavádzajúce

Sulík sa v relácii o O5M12 v súvislosti s dvojitým občianstvom vyjadril nasledovne:

"....samozrejme všetko sa to odvíja od toho dvojitého občianstva, kde nie som odborník po prvé, musím teda oznámiť, že moje názory k tomuto sú skôr laické ako odborné. Ja sa venujem odvodom najmä. Po druhé, pre mňa to ani nemalo nejakú vysokú prioritu. Ja som sa tomu ani osobne nevenoval. U nás za SaS hovoril Daniel Krajcer. No ale teraz už jak sa to celé teraz mlelo a ja som sa okolo toho trochu zaujímal,...

...Treba aj povedať, že toto, táto téma je z pohľadu životnej úrovne ľudí je naozaj 50-ta v poradí, ale z pohľadu emócií a takého toho vlastenectva, hejslováctva a zase felvidéku a neviem čo je to skrátka veľmi, veľmi taká pálčivá téma, no tak treba to nejak vyriešiť.
"


Z týchto slov vyplýva, že R. Sulík nevidí túto tému ako podstatnú z jeho pohľadu, avšak zo záveru jeho reči, je jasné, že pre ľudí to môže byť podstatná téma a dodáva, že ju treba vyriešiť, čo je v jasnom protiklade k interpretácii R. Kaliňáka.

Dátum zverejnenia analýzy: 13.02.2011
success
error