DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Gašparovič

Nestraníci

...mal som stretnutie vo vzťahu k Zákonníku práce, s odborármi, aj so zamestnávateľmi. Boli to zaujímavé diskusie a som veľmi rád, že napríklad zamestnávania boli, zamestnávatelia boli ešte takí flexibilnejší k rozprave o Zákonníku práce, kde napríklad pán predseda Malatenec povedal, že ak by Zákonník práce mal priniesť do tejto spoločnosti problémy, nervozitu a zhoršovanie politickej atmosféry, tak radšej nech ostane starý Zákonník práce...

Ivan Gašparovic - 14.02.2011
Neoveriteľné

Prezident Ivan Gašparovič mal pravdepodobne na mysli Ing. Tomáša Malatinského, prezidenta Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení Slovenskej republiky.

Vládou navrhované tézy k novelizácii zákonníka práce AZZZ SR nepotešili.

"Vládny návrh nie je celkom taký, ako zamestnávatelia očakávali. Mysleli sme si, že budú lepšie naplnené programové tézy vlády v zmysle Zákonníka práce," uviedol po stretnutí s Ivanom Gašparovičom 2. februára 2011 Malatinský. Aj napriek nespokojnosti s novým zákonníkom sme mediálny výstup, ktorý by potvrdzoval slová pána prezidenta nenašli. Ak prezident myslel ich súkromnú rozpravu, výrok je taktiež neoveriteľný.


Dátum zverejnenia analýzy: 13.02.2011
success
error