DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Daniel Krajcer

SKOK!

Však preto ste ho aj rýchlo vymenili, pán Maďarič (bývalého riaditeľa STV Hrehu lebo nebol "koaličným", pozn).

Marek Madaric vs. Daniel Krajcer - 31.01.2011
Neoveriteľné

Chronológia niektorých udalosti ohľadom odvolávania R. Hrehu z postu generálneho riaditeľa STV, ako s nimi prišlo mediálne.sk:

15. novembra 2007 sa objavila informácia, že generálny riaditeľ STV R. Hreha môže čeliť hrozbe odvolania. Rada STV totiž niekoľkokrát konštatovala, že verejnoprávna televízia neplní jej uznesenia a porušuje zákony o STV a o vysielaní a retransmisii. Zo zákona o Slovenskej televízii (.pdf) totiž vyplýva, že Rada STV môže rokovať o odvolaní generálneho riaditeľa v prípade, ak svojím uznesením najmenej dvakrát za polroka konštatuje, že si STV neplní zákonné povinnosti.

22.novembra R. Hreha vyhlásil, že súčasnú situáciu v Rade STV vníma ako "účelovo napätú", avšak svojho odvolania sa neobáva."Súčasnú situáciu skôr vnímam ako určitú formu vyvíjania tlaku na moju osobu," informoval.

11.decembra Rada STV odvolala R. Hrehu z postu generálneho riaditeľa Slovenskej televízie. R. Hreha tak vo funkcii generálneho riaditeľa vydržal presne jeden rok od svojho zvolenia.

"Osobne som sa nestretol s politickými tlakmi," oznámil po svojom odvolaní"Netvrdím, že niekde v pozadí nemohli byť aj nejaké takéto vplyvy," avšak zdôraznil, že nijaký politik ho v poslednom období nijako neatakoval, neovplyvňoval, ani sa mu nevyhrážal.

Personálne zloženie Rady STV (.pdf) k 31. 12. 2007 :
Bohumír Bobocký (predseda) – Smer-SD
Ingrid Fašiangová -  
Jenö Görföl – opozičná strana -
Jan Greššo (2.podpredseda) -
Karina Habšudová -
Pavol Holeštiak - SNS
Lucia Jurgová -
Martin Kakoš - HZDS
Jozsef Kiss -  
Miroslav Kollár -
Ivan Kralik – Smer-SD
Naďa Lazarová - HZDS
Miriam Letašiová - HZDS
Peter Malec (1. podpredseda) – opozičná strana
Ladislav Straka – Smer-SD

Za menom nasleduje strana, ktorá člena nominovala. Pri ostatných členoch sa nám zatiaľ nepodarilo zistiť ich politickú afiliáciu, ktorá by mohla svedčiť o prípadne politickej motivácii výmeny riaditeľa.

Dátum zverejnenia analýzy: 30.01.2011
success
error