DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Daniel Krajcer

SKOK!

Ja samozrejme v tejto veci komunikujem, respektíve som sa opýtal, ako vyzerá aktuálne hospodárenie. Bohužiaľ musím povedať, že tie aktuálne čísla sú ešte ďaleko horšie, ako sme jednoducho mali predbežné informácie... Je to ešte vyššie, bohužiaľ. A to hovorím o strate. Respektíve toto je otázka dlhu. Strata je ešte vyššia (vyššia ako 43 miliónov eur, pozn.).

Marek Madaric vs. Daniel Krajcer - 31.01.2011
Pravda

Portál mediálne.sk prišiel 11. januára 2011 so správou, že celková strata RTVS, ktorú po STV zdedila, je okolo 43 miliónov eur. "Rozhlas a televízia Slovenska ako nástupnícka inštitúcia prebrala kumulovanú stratu vo výške okolo 43 miliónov eur, na strate sa nepodieľa rozhlas," informovala na tlačovej besede M. Zemková, ktorá je poverená dočasným riadením RTVS.

M. Zemková sa v rozhovore pre mediálne.sk, ktorý sa uskutočnil 21. Januára, vyjadrila, že "v STV každý deň vyskakujú niektoré záväzky, o ktorých sme nevedeli. A jednoducho tým, že neexistuje centrálny register zmlúv a že neexistuje centrálne riadenie hospodárenia, sú to nepríjemné prekvapenia."

Navyše STV horí exekúcia, kvôli prehratému súdnemu sporu so spoločnosťou Omega Plus. "Tam je suma vo výške 5,98 milióna eur a každý deň stúpa. Toto Slovenská televízia ani RTVS sama nevie riešiť," povedala.

Na základe týchto informácií môžeme označiť Krajcerove tvrdenie ako pravdivé.

Dátum zverejnenia analýzy: 30.01.2011
success
error