DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Edita Pfundtner

MOST-HÍD

...nakoľko naozaj tu sa opätovne zase dopredu strašilo tým, že Maďari žijúci na Slovensku budú hromadne žiadať od občianstvo MR. Nestalo sa tak.

Edita Pfundtner vs. Marek Madaric - 24.01.2011
Neoveriteľné

Ako uvádza agentúra SITA"'vzhladom na zákon o ochrane osobných údajov madarská vláda neposkytuje informácie alebo štatistiky o osobách, ktoré požiadali o madarské obcianstvo,' odpovedal na žiadost o poskytnutie poctu žiadatelov zo Slovenska Ákos Lukács Bence z madarského ministerstva pre verejnú správu a právo. Rovnako sa odmietli vyjadrit aj na madarskom konzuláte a velvyslanectve v Bratislave, odkázali práve na Benceho." Je preto zrejmé, že oficiálny pocet ludí, ktorí požiadali o madarské obcianstvo nie je dostupný.

Urcitý odhad poskytuje vyjadrenie madarského prezidenta Schmitta, ktoré uvádza portál hnonline.sk"Jedine na Slovensku sa tento proces (žiadania o madarské obcianstvo, pozn.) nespustil, pretože mnohí ludia váhajú kvôli obavám, že stratia slovenské obcianstvo, dodal Schmitt. Na madarské konzuláty u nás sa zatial obrátilo len niekolko desiatok ludí, ktorí žiadali o madarské obcianstvo."

Dátum zverejnenia analýzy: 23.01.2011
success
error