DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Peter Kažimír

SMER-SD

Koaličná rada informovala naozaj iba o nejakých dvoch základných zmenách. O zlučovaní fondov, vzniku nových fondov a o, o tomto povinnom vstupe. To sú také tri veci, ktoré.

Ivan Švejna vs. Peter Kažimír - 17.01.2011
Nepravda

Koaličná rada informovala podľa zdroja hnonline.sk: "S tým, aby bol druhý pilier opätovne povinný, súhlasia všetky vládne strany. "Vrátime druhý pilier do pôvodného stavu - aby mohli vstupovať povinne absolventi, ale mohli do troch rokov zo systému vystúpiť, ak sa rozhodnú." ohlásila dohodu po včerajšej koaličnej rade premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS)."

"Koalícia sa dohodla, že súčasné garancie vo fondoch sporiteľom ponechá. "Nebudeme meniť pravidlá hry tak, ako sú nastavené," hovorí Radičová. Sporiteľom však vláda umožní, aby mohli prestúpiť do fondu, ktorý bude o niečo rizikovejší a bude mať zároveň aj vyššiu šancu na výnos. "Chceme vytvoriť nový fond, ktorý by mal byť tzv. superakciový," povedal Mihál v rozhovore pre HN."

Na tlačovej besede po ostatnej koaličnej rade premiérka uviedla, že sa na nej dohodli na: povinnom vstupe pre absolventov (s možnosťou výstupu do troch rokov), zachovaní garantovaných fondov a vytvorení možnosti na prestup do rizikovejšieho fondu.

O zlučovaní fondov na tlačovej besede neinformovali.

Dátum zverejnenia analýzy: 16.01.2011
success
error