DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Daniel Krajcer

SKOK!

...Slovenský rozhlas bude mať samostatnú rozpočtovú kapitolu. Ja som o tom samozrejme diskutoval aj s pani riaditeľkou Zemkovou a rovnako som s ňou diskutoval aj tom, nakoľko si trúfa napríklad zachovať súčasný rozsah vysielania. V plnom rozsahu ho dokáže, čo som veľmi rad.

24.12.2010
Neoveriteľné

Nevieme presne o ktoré stretnutie medzi Krajcerom a Miloslavou Zemkovou by malo ísť.  12. októbra 2010 uverejnila agentúra SITA správu s názvom STV a SR nahradí jedno verejnoprávne médium, kde SRo prezentuje nasledovné stanovisko "Na seminári o verejnoprávnosti generálna riaditeľka SRo Miloslava Zemková upozornila na potrebu odlišného spôsobu riadenia SRo a STV, v súčasnosti nie je možné riadiť ich rovnako. Na tom istom seminári sa minister Krajcer vyjadril, že pripravuje koncepčné riešenie a vytvorí odbornú komisiu, ktorá bude na riešení pracovať. Očakávame, že do komisie prizve aj zástupcu SRo"

Nejaké stretnutie pána Krajcera a pani riaditeľky Zemkovej sa teda uskutočnilo, čo sa týka  zachovania súčasného rozsahu vysielania v plnom rozsahu, ako to pán Krajcer oznámil, sa nám nepodarilo zistiť. Zachovanie rozsahu vysielania v plnom rozsahu sa nespomína ani v rozhovore pani Zemkovej s denníkom SME.

Pani Zemková o rozsahu vysielania odpovedala čitateľovi v on-line rozhovore uskutočneného www.hnonline.sk.

Otázku položil: anonym (14.10. 12:56)

Ako je to s rozpočtom pre Slovensky rozhlas? Myslite ze by ste sa uzivili bez dotacii? Co by ste k tomu potrebovali?

Odpovedá:
Miloslava Zemková
(14.10. 14:10)

Rozpočet SRO na rok 2010 vôbec nemusíme meniť, udržíme ho. Na rok 2011 počítame so 4 000 000 eur zo štátneho rozpočtu, lebo takto sme uzavreli zmluvu so štátom. Za tieto peniaze vyrobíme asi 5 000 hodín programu. Áno, bez dotácií by sme vedeli fungovať, ale samotné úhrady (koncesie) by nestačili na terajší rozsah. Niečo by sme museli vypustiť. Zatiaľ nad tým neuvažujem.Dátum zverejnenia analýzy: 17.10.2010
success
error