DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Daniel Krajcer

SKOK!

...Slovenský rozhlas bude mať samostatnú rozpočtovú kapitolu. Ja som o tom samozrejme diskutoval aj s pani riaditeľkou Zemkovou a rovnako som s ňou diskutoval aj tom, nakoľko si trúfa napríklad zachovať súčasný rozsah vysielania. V plnom rozsahu ho dokáže, čo som veľmi rad.

24.12.2010
Neoveriteľné

Nevieme presne o ktoré stretnutie medzi Krajcerom a Miloslavou Zemkovou by malo ísť.  12. októbra 2010 uverejnila agentúra SITA správu s názvom STV a SR nahradí jedno verejnoprávne médium, kde SRo prezentuje nasledovné stanovisko "Na seminári o verejnoprávnosti generálna riaditeľka SRo Miloslava Zemková upozornila na potrebu odlišného spôsobu riadenia SRo a STV, v súčasnosti nie je možné riadiť ich rovnako. Na tom istom seminári sa minister Krajcer vyjadril, že pripravuje koncepčné riešenie a vytvorí odbornú komisiu, ktorá bude na riešení pracovať. Očakávame, že do komisie prizve aj zástupcu SRo"

Nejaké stretnutie pána Krajcera a pani riaditeľky Zemkovej sa teda uskutočnilo, čo sa týka  zachovania súčasného rozsahu vysielania v plnom rozsahu, ako to pán Krajcer oznámil, sa nám nepodarilo zistiť. Zachovanie rozsahu vysielania v plnom rozsahu sa nespomína ani v rozhovore pani Zemkovej s denníkom SME.

Pani Zemková o rozsahu vysielania odpovedala čitateľovi v on-line rozhovore uskutočneného www.hnonline.sk.

Otázku položil: anonym (14.10. 12:56)

Ako je to s rozpočtom pre Slovensky rozhlas? Myslite ze by ste sa uzivili bez dotacii? Co by ste k tomu potrebovali?

Odpovedá:
Miloslava Zemková
(14.10. 14:10)

Rozpočet SRO na rok 2010 vôbec nemusíme meniť, udržíme ho. Na rok 2011 počítame so 4 000 000 eur zo štátneho rozpočtu, lebo takto sme uzavreli zmluvu so štátom. Za tieto peniaze vyrobíme asi 5 000 hodín programu. Áno, bez dotácií by sme vedeli fungovať, ale samotné úhrady (koncesie) by nestačili na terajší rozsah. Niečo by sme museli vypustiť. Zatiaľ nad tým neuvažujem.



Dátum zverejnenia analýzy: 17.10.2010
success
error