DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Daniel Krajcer

SKOK!

Ale aj z analýzy, ktorú ste zanechali na ministerstve, ktorú ste teda bohužiaľ nezužitkovali, ale aj z názorov rôznych odborníkov a napokon aj z hľadiska logiky veci vyplýva jedno. Pri zlúčení okamžite získavate isté úspory a znižujú sa náklady na celkové fungovanie už len tým, že isté servisné a podporné činnosti sa stávajú duplicitné. Čo sa týka priestorov...

24.12.2010
Zavádzajúce

V denníku SME sa uvádzajú okrem iných aj tieto názory:

"Zlučovanie inštitúcií je veľmi zložitá a citlivá vec, trvá niekedy roky a dokonca aj keď sú obe inštitúcie konsolidované a fúzia je pripravená, nemusí ten proces dopadnúť dobre," upozorňuje Zuzana Mistríková, ktorá v minulosti riadila na ministerstve kultúry sekciu médií.

"Určite by sa ušetrilo množstvo nákladov, či už v obslužných službách, na spravodajcoch, redaktoroch. Neskôr aj v spoločnej budove," myslí si bývalý riaditeľ STV a expodpredseda Rady STV Peter Malec.

Niekdajší dlhoročný šéf techniky STV Jozef Mračna si nemyslí, že pre obe média je potrebné spájanie. "EÚ chce, aby sa takéto inštitúcie atomizovali. Z pohľadu bezpečnosti nie je dobré, ak sídlia v jednej budove, z dôvodu ľahkej zraniteľnosti," povedal Mračna.

Krajcerov názor teda potvrdil podľa dostupných informácií jeden zdroj, pritom však ostatní upozorňovali na riziká takéhoto spájania, čo ž Krajcer v argumentácii pomocou odborníkov ignoroval.

Dátum zverejnenia analýzy: 17.10.2010
success
error