DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

My hovoríme o faktoch. Ale potom kde sa vzal ten oficiálny údaj, ktorý bol uverejnený aj v rôznych dokumentoch Európskej komisie, aj vo vašich tabuľkách, ktoré dávate ako oficiálne dokumenty, že na budúci rok chcete odovzdať 5 kilometrov a ďalší rok 5 kilometrov. My sme odovzdali 150 a 90 rozostavaných kilometrov ešte k tomu navyše.

Ján Figel vs. Robert Fico - 20.12.2010
Nepravda

Robert Fico by mal konkrétne pomenovať zdroj z ktorého čerpá. Verejne dostupné zdroje, z ktorých je prirodzené a logické čerpať, ako napríklad informácie národnej diaľničnej agentúry, uvádzajú, že v roku 2011 by mala byť ukončená výstavba R1 v dĺžke 51,6 km a teda počet km odovzdaných budúci rok presahuje 5,2 km.

Ohľadne km diaľnic odovzdaných minulou vládou sme už v minulosti uviedli, že na základe informácií na ndsas.sk sme narátali približne 78km odovzdaných diaľnic a rýchlostných ciest v období Ficovej vlády. Pri zarátaní rozšírenia diaľnice D1 v úseku Bratislava-Trnava, je toto číslo 116 km. Toto číslo sa blíži k proklamovaným 150km až po zarátaní stále nedokončených úsekov rýchlostnej cesty R1, avšak potom nesedí počet rozostavaných úsekov v rozsahu 85 km.

Zároveň aj keby bol tento údaj pravdivý, je takéto tvrdenie zavádzajúce, pretože Fico dáva do kontextu štvorročné obdobie jeho vlády s dvojročným plánovaným obdobím novej vlády.  

Dátum zverejnenia analýzy: 19.12.2010
success
error