DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

Bývalá vládna garnitúra nevládla ani celkom slušne, pretože mala permanentný obraz trvalého nepriateľa... a dokonca vy novinári ste boli permanentným nepriateľom bývalej vládnej garnitúry až po vyvolávanie napätia na južnom Slovensku, no a prečo to spomínam na úvod.

Robert Fico, Rafael Rafaj vs. Jozef Kollár - 19.12.2010
Pravda

Podľa zdroju ČTK a SITA Fico dlhodobo vyčíta novinárom, že sú voči vláde jeho Smeru, SNS a HZDS zaujaté. "Dokonca to vyzerá tak, že z niektorých médií sa stala politická opozícia vlády, čo je v Európe jedinečný úkaz," povedal Fico v rozhovore pre najnovšie vydanie týždenníka Slovo, kde sa okrem toho sťažoval na dotieravosť bulvárnych novinárov na jeho súkromie. Naopak zástupcovia médií Fica kritizovali, že ich považuje za nepriateľov.

Taktiež v správe zverejnenou agentúrou SITA sa uvádza „Denníky Sme a Nový čas zverejnením údajnej zmluvy z roku 2002 medzi podnikateľom v oblasti energetiky Ľubomírom Blaškom a vtedajším šéfom predvolenej kampane Smeru-SD Fedorom Flašíkom o pôžičke 32 miliónov korún (1 062 205,4 €) pre Smer-SD podľa premiéra Roberta Fica rozohrali ďalšiu špinavú hru.“

Dátum zverejnenia analýzy: 24.10.2010
success
error