DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Mikloš

SDKÚ-DS

V priemere 9,3 eur (ekonomická záťaž rodiny v dôsledku vládnych opatrení, pozn.). Čiže to je nejakých 110 euro ročne. Ale to sa teraz nerozchádzame. Ten problém bol v tom, keď sme diskutovali inokedy, že jednoducho tá interpretácia opozície bola, že toto je všetko dôsledok vládnych opatrení.

Ivan Mikloš vs. Ján Pociatek - 19.12.2010
Pravda

Smer pri svojej argumentácii voči rozpočtu nepoužíval spravidla žiadne čísla, ani údaje, ani nerozlišoval opatrenia alebo ich dopad. Ako vyjadril Robert Fico 3. decembra: 

"Je mi to ľúto, občania sa od januára musia pripraviť na veľké zdražovanie. Toto je výsledok vládnutia tejto vlády. Je to len sumár čísel. Oni si ako posvätnú kravu postavili deficit a konsolidáciu a zabudli na hospodársky rast. A to nás ešte čaká výpredaj štátneho majetku..."; alebo 8. decembra: "Zatlieskať po schválení takéhoto štátneho rozpočtu, to si vyžaduje veľkú mieru odvahy, keďže prijali rozpočet, ktorý hlboko siahne do vreciek obyčajných ľudí. Naopak, je to štátny rozpočet, ktorý pomáha tým najsilnejším, čo je dosť typický charakteristický znak pravicovej vlády..."

Dátum zverejnenia analýzy: 12.12.2010
success
error