DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Dušan Čaplovič

SMER-SD

...o strane SaS, že tí nominanti, ktorí sú minimálne na tých dvoch ministerstvách, ktoré sú vždy problémové, to je ministerstvo hospodárstva, ministerstvo práce a sociálnych vecí dokázal do aj pán Mihál, ktorý vlastnej firme, lebo vlastníctvo mu zostalo, len konateľstvo previedol na ženu robil propagandu

Béla Bugár vs. Dušan Caplovic - 15.12.2010
Pravda

Poslanec Braňo Ondruš (SMER-SD) obvinil ministra práce Jozefa Mihála (SaS), že stále podporuje komerčné záujmy firmy Relia, s.r.o., ktorej konateľom je jeho manželka. Šéf rezortu práce previedol svoje konateľstvo v spoločnosti Relia na svoju manželku ešte koncom júna. Mediálne oddelenie ministerstva prišlo s informáciou, že Firma Relia nevyvíja žiadnu činnosť a všetky budúce aktivity má riadiť manželka ministra. Jozef Mihál na facebookej stránke svojej (bývalej) firmy pozýval na druhý ročník odborného seminára s odôvodnením, že tak nemohla urobiť jeho manželka (ako nová konateľka firmy), pretože nemá založený účet na tejto sociálnej sieti.

Podľa ORSR Mihál skončil ako konateľ spoločnosti 27.06.2010. Alena Mihálová je konateľom od 7.7.2010. Od 6.2.2010 je minister Mihál stále vedený ako spoločník.

Dátum zverejnenia analýzy: 26.09.2010
success
error