DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Richter

SMER-SD

Pán Dlouhý, to je generálny riaditeľ Tesca zhodou okolností 25.4.niekde pred mesiacom mal veľkú tlačovku, kde povedal, že ide Tesco na Slovensku prijímať 300 nových pracovníkov a že sa idúä orientovať na nejaké menšie predajne. Pred mesiacom prešiel mesiac a úplne iná situácia pretože áno 268 nahlásili, že idú prepustiť ale 156 zároveň majú nových voľných pracovných miest.

Odporúcania Európskej komisie a vývoj nezamestnanosti na Slovensku - 04.06.2013
Nepravda

Hospodárske noviny priniesli informáciu, že Tesco (25. apríla 2013) ide na Slovensku vytvoriť 300 nových pracovných miest, pričom sa mali orientovať na malé prevádzky Tesco Express. Túto správu však priniesli len Hospodárske noviny. Spoločnosť Tesco túto správu dementovala. Vzhľadom na to, že Tesco neohlásilo prijatie 300 pracovníkov, výrok hodnotíme ako nepravdivý. 


Oficiálna tlačová správa Tesco z 24. apríla 2012 neuvádza vytvorenie 300 miest, avšak uvádza, že Tesco bude otvárať nové prevádzky a v nich bude vytvárať nové pracovné miesta.

"Rovnako ako minulý rok plánuje TESCO STORES SR, a.s. otvárať nové prevádzky, predovšetkým formátov expres a vytvoriť v nich nové pracovné miesta.
Nové prevádzky budeme starostlivo zvažovať a sústredíme sa na správny rozsah ponúkaných produktov v tých správnych lokalitách, tak pri už existujúcich ako aj pri nových obchodoch.
"Budeme plniť očakávania našich zákazníkov, ktorí chcú nakupovať v menších a pohodlnejších formátoch predajní. Zároveň sa im pokúsime ponúknuť ďalšie spôsoby nakupovania - hlavne cez online kanál. Táto cesta sa nám ukázala byť správna v Bratislave, kde sme uviedli službu Tesco Potraviny domov a naši zákazníci si želajú jej rozšírenie aj do ďalších regiónov," podotýka Martin Dlouhý, generálny riaditeľ, TESCO STORES SR, a.s."

Dňa 3. júna 2013 však Tesco dementovalo, že mali 25. apríla 2013 ohlásiť 300 nových pracovných miest:

„Na tlačovej besede sme neprezentovali, že vytvoríme 300 pracovných miest,“ reagovalo včera Tesco."

Dátum zverejnenia analýzy: 02.06.2013
success
error