František Šebej uvádza správne číslo len v prípade amerických strát. V prípade Južnej Kórei by číslo o miliónovej strate sedelo len v prípade ak by sme medzi straty započítali aj všetkých zranených. Spoločné straty Severnej a Južnej Kórei sa pohybujú na úrovni pol milióna. Taktiež ani údaj o strate Číny, ktorý spomína F. Šebej ,nesedí s oficiálnymi údajmi o čínskych stratách.
Podľa oficiálnej správy Americkej obrany (U.S. Department of Defense), ktorá korigovala čísla strát v Kórejskej vojne, Američania stratili 33 686 vojakov. Po započítaní zabitých, zajatých, nezvestných a zranených a počet vyšplhá na takmer 170 tisíc.
Južná Kórea stratila 175 tisíc vojakov, podľa iných údajov približne 230 tisíc. Po započítaní zabitých, zajatých, nezvestných a zranených a počet vyšplhá na takmer 1 milión.
Čínske oficiálne zdroje hovoria o približne 150 tisíc zahynutých čínskych vojakov počas vojny. Po započítaní zabitých, zajatých, nezvestných a zranených a počet vyšplhá na takmer 390 tisíc.
Severokórejská ľudová armáda stratila 290 tisíc vojakov. Povojnové čínske a severokórejské údaje hovoria o až miliónových stratách na strane spojeneckých vojsk (USA - 390 tisíc, Južná Kórea - 660 tisíc). Povojnové údaje USA a Južnej Kórei hovorili o strate 141 tisíc Američanov a 960 tisíc vojakov Južnej Kórei. Neskôr boli čísla o stratách reevidované smerom nadol.
Celkový počet životov, ktoré si vyžiadala vojna v Kórei v rokoch 1950-53 je na úrovni 1,2 milióna ľudí (s. 154)