DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Richter

SMER-SD

Zhodou okolností minulý týždeň sa uskutočnilo jedno rokovanie so zástupcami automobiliek, kde sme si jasne vysvetlili účinnosť Zákonníka práce, ktorá sa týka flexikonta a predĺženia doby vyrovnávania z tých pôvodných 12 na 36 mesiacov. Vysoko to hodnotili.

Politické problémy uplynulého týždna - 25.02.2013
Neoveriteľné

Tento výrok považujeme za dosiaľ neoveriteľný. Pred troma dňami, 22.2. 2013, poskytol Ján Richter pre denník SME rozhovor, v ktorom práve uviedol tieto informácie: 

" Minulý týždeň prišli zástupcovia všetkých automobiliek a bavili sme sa o flexikonte a jeho výklade v Zákonníku práce. Myslím, že odišli veľmi spokojní, lebo predĺženie vyrovnávacieho obdobia z 12 na 36 mesiacov zlepšuje efektívnosť flexikonta. A to je aj príklad, že novela zákonníka nemá vplyv na podnikateľské prostredie a nezamestnanosť. V tomto prípade je to práve naopak." 
Keďže sa nám však nepodarilo získať oficiálne stanovisko zástupcov automobiliek alebo akýkoľvek záznam o tomto stretnutí, považujeme tento výrok za neoveriteľný, nakoľko jediný, kto hovorí o tomto strenutí je sám Richter. 

Dátum zverejnenia analýzy: 24.02.2013
success
error