DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Radoslav Procházka

#SIEŤ

Ja som sa pokúšal o viacero vecí. Mal som mnohé iniciatívy aj poslanecké v predchádzajúcom volebnom období a buď teda sa stretávali s proste útrpným mlčaním alebo dokonca s otvorenou kritikou, ale ja to nikomu nevyčítam, ani sa na nič nesťažujem.

Procházka odchádza z KDH - 19.02.2013
Pravda

Počas vlády Ivety Radičovej podal Procházka spolu 6 poslaneckých návrhov, prvé tri spolu s Pavlom Hrušovským, štvrtý sám a posledné dva s kolegyňou Janou Žitňanskou, ktorá neskôr z KDH vystúpila spolu s Danielom Lipšicom. (Zdroj: NSRS.sk).

Z prvých troch návrhov jeden prešiel, jeden navrhovatelia stiahli a jeden mal byť prerokovaný v II. čítaní, do programu schôdze sa však od októbra 2010 nedostal.

Tri novšie poslanecké návrhy, ktoré Procházka podával bez vedenia strany, neprešli I. čítaním. Prvý sa týkal zákona o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone verejnej moci a KDH ho podporila. Ku novele školského zákona od Procházku a Žitňanskej zaujala časť strany neutrálny postoj a časť ju podporila. Tretí návrh zákonu o obecnom zriadení KDH nepodporilo a jeho poslanci sa zdržali alebo hlasovali proti.
(Zdroj: NSRS.sk).

Proti svojej strane sa Procházka postavil aj pri hlasovaní za opozičný návrh zákona o štátnom občianstve, ktorú Smer-SD predstavil v marci 2011. Podľa portálu Pravda.sk v KDH zazneli obvinenia, že sa Procházka len snaží zviditeľniť a za novelu by nehlasoval, ak by existovala reálna šanca, že prejde.

Dátum zverejnenia analýzy: 18.02.2013
success
error