DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Radoslav Procházka

#SIEŤ

Dal som na papier svoju predstavu o tom ako by na Slovensku mala vyzerať silná spoločnosť a jednoduchý ale kompetentný štát a o čom by mal pravý stred usilovať v ďalších voľbách. A ponúkol som tú predstavu KDH. Sami viete ako to dopadlo. Väčšina sa zdržala hlasovania.

Procházka odchádza z KDH - 19.02.2013
Neoveriteľné

Nevieme potvrdiť to, či sa väčšina skutočne zdržala hlasovania v rámci Rady KDH. Faktom je, že diskusia o platforme Alfa nebola ani zaradená do programu jednania, to však nepovažujeme za dostatočný dôkaz toho, že skutočne sa väčšina zdržala hlasovania.

Radoslav Procházka hovorí o svojej platforme Alfa, ktorej ústredným mottom je "silná spoločnosť, jednoduchý štát". Túto programovú platformu prestavil 20. októbra 2012 na Rade KDH v Skalici, vyjadrenie strany očakával na najbližšej Rade KDH v januári 2013 (sme.sk, pravda.sk). Už pred samotnou Radou podľa HNonline.sk a Aktuality.sk avízoval, že jeho zotrvanie v strane záleží od prijatia jeho platformy.

Agentúra TASR 26. 1. 2013 uvádza: "Rada KDH dnes v Banskej Bystrici odmietla diskutovať o zmenách, ktoré by mali nastať v strane podľa predstáv Radoslava Procházku." Neschválila totiž ani len zaradenie diskusie o platforme Alfa ako bod programu rokovania. O tom, či sa väčšina prítomných delegátov zdržala hlasovania alebo bola proti, nemáme bližšie informácie.

Podľa agentúry SITA neprešlo "ani podľa neho zmierlivé minimalistické uznesenie Márie Sabolovej o zapracovaní téz z Alfy do pripravovaného základného programu KDH." 

Dátum zverejnenia analýzy: 18.02.2013
success
error