DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Radoslav Procházka

#SIEŤ

Patrí im aj tá moc, ktorú vykonávajú súdy Slovenskej republiky. A oni ju dnes a nielen dnes, dlhodobo vykonávajú spôsobom, že im 3/4 občanov Slovenskej republiky neveria, že im dodávajú to čo si platia a na čo majú nárok, rýchly efektívny a skutočný výkon spravodlivosti.

Súdy a ich dôveryhodnost a ochrana nefajciarov - 19.11.2012
Nepravda

Podľa výsledku prieskumu medzi verejnosťou, odborníkmi a sudcami je to 67 % opýtaných, ktorí nedôverujú všeobecným sudcom, Najvyššiemu súdu nedôverujú 54 % respondentov a Ústavnému súdu 49 % respondentov. Radoslav Procházka si čísla prilepšuje vo svoj prospech a jeho výrok preto považujeme za nepravdivý.

Výskum "Slovenská justícia očami verejnosti, odborníkov a sudcov" zrealizovala pre Inštitút pre verejné otázky agentúra Focus a výsledky boli publikované 20.6.2012. Výskum priniesol nasledovné výsledky (TASR, Ivo.sk):

"Ústavnému súdu dôveruje alebo skôr dôveruje 43 percent opýtaných, nedôveruje mu 49 percent respondentov. Najvyššiemu súdu SR dôverovalo 37 percent a nedôverovalo 54 percent respondentov. Všeobecné súdy na Slovensku považuje za dôveryhodné iba 28 percent opýtaných a za nedôveryhodné 67 percent z nich. Vyplýva to z júnového prieskumu verejnej mienky agentúry FOCUS pre Inštitút pre verejné otázky (IVO), na ktorom sa zúčastnilo 1026 respondentov."

Dátum zverejnenia analýzy: 20.11.2012
success
error