DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Tomáš Borec

Nestraníci

Je tu pani Piussi, ktorá je stíhaná, tak musím povedať, že ona stíhaná nie je ako osoba.

Stav slovenského súdnictva, rómska problematika - 19.11.2012
Neoveriteľné

Film Zuzany Piussi „Nemoc tretej moci“ obsahuje rozhovor s členkou Súdnej rady SR a vtedajšou predsedníčkou Okresného súdu Bratislava I sudkyňou Helenou Kožíkovou, ktorý sa týka známej a medializovanej kauzy zosnulej sudkyne Laukovej. Sudkyňa Kožíková sa na filmovom zázname rozpráva s dcérou zosnulej sudkyne Laukovej, ktorá jej kladie otázky týkajúce sa vyjadrení sudkyne Kožíkovej na adresu sudkyne Laukovej pred jej smrťou. Sudkyňa Kožíková má na filmovom zázname cez oči čierny pruh. Po odvysielaní tohto filmu v televízii podala sudkyňa Kožíková žalobu na RTVS za poškodenie dobrej povesti a údajne podala aj trestné oznámenie na základe § 377 Trestného zákona Porušenie dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy.

SITA, 16.11.2012: Po odvysielaní tohto filmu v televízii podala sudkyňa Kožíková žalobu na RTVS za poškodenie dobrej povesti a 23. júla trestné oznámenie, na základe čoho polícia začala spomínané trestné stíhanie vo veci prečinu porušenia dôvernosti ústneho prejavu.

Nedá sa presne overiť, či je trestné stíhanie vedené proti neznámej osobe alebo či je vedené priamo proti Z. Piussi. Na to by bolo potrebné zverejniť presné znenie stíhania.

Dátum zverejnenia analýzy: 18.11.2012
success
error