DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Richter

SMER-SD

Na rozdiel od vás, ja som sa s predstaviteľmi živnostníkov dohodol, aj s komorou, aj so živnostenským zväzom.

Životná úroven na Slovensku - 08.10.2012
Pravda

Slovenská živnostenská komora uvádza: Dňa 14.06.2012 sa uskutočnilo posledné, rozhodujúce rokovanie na ktorom zástupcovia živnostenských organizácií veľmi ťažko vyjednali konečné dohody s ministrom Richterom a štátnymi tajomníkmi Burianom a Pelegrinim.

TASR (8.6.2012) uviedla: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR sa dnes zo zástupcami živnostníkov – Slovenského živnostenského zväzu (SŽZ) a Slovenskej živnostenskej komory (SŽK) – dohodlo, že percento priemernej mzdy SR pre výpočet minimálnych odvodov živnostníkov sa zvýši legislatívnymi zmenami zo súčasnej úrovne 44,2 % na 50 %.

SITA (14.6.2012): Súčasné 40-percentné paušálne výdavky sa ohraničia stropom 420 eur mesačne. Ako informoval minister práce a sociálnych vecí Ján Richter, dohodli sa na tom zástupcovia ministerstva práce a rezortu financií s predstaviteľmi živnostenských organizácií.

Túto informáciu potvrdzujú i oficiálne zdroje strany SMER-SD Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter sa so živnostníkmi dohodol na percente pre výpočet odvodov živnostníkov. Percento priemernej mzdy SR pre výpočet minimálnych odvodov živnostníkov sa zvýši legislatívnymi zmenami zo súčasnej úrovne 44,2 % na 50 %. Uviedol to minister práce po rokovaní so zástupcami Slovenského živnostenského zväzu a Slovenskej živnostenskej komory.

A ďalej dohodu s predstaviteľmi živnostníkov potvrdzujú i spravodajské servery SME A Pravda

Napriek hľadaniu sa nepodarilo nájsť informácie, ktoré by potvrdzovali (ne)dohodu so živnostníkmi, v  čase keď Ĺudovít Kaník vyjednával novelu Zákonníka práce.Najaktívnejší boli predstavitelia odborov, ktorí pred konečnou dohodou vstúpili i do štrajku.

Dátum zverejnenia analýzy: 07.10.2012
success
error