DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Kollár

SKOK!

Dovoľte, ja by som sa vyjadril. Už vtedy, ak ste navrhovali zavedenie bankovej dane, tak asi pred rokom vo výške 0,7 vybraných vkladov, vybraných pasív, tak už vtedy ste veľmi dobre vedeli a to je aj oficiálne stanovisko Slovenskej bankovej asociácie, že toto číslo 0,7% by bolo o 35 krát vyššie ako vo Švédsku a upozorňujem na mieru.

Peter Kažimír vs. Jozef Kollár - 16.04.2012
Neoveriteľné

Nikde sa mi nepodarilo nájsť, čo presne Slovenská banková asociácia hovorí o zavedení bankovej dane na úrovni 0.7% v porovnaní so Švédskom.

Súčasná banková daň vo Švédsku však dosahuje hodnotu 0.036% z pasív. Hodnota 0.7% by preto nemohla dosahovať jej 35 násobok. Pán Kollár tak možno hovoril ešte o predošlom návrhu Smeru-SD, ktorý bol neskôr pozmenený.
Tento návrh Smeru-SD ohľadom zdanenia bánk predstavoval 1.35% z pasív. Toto percento by sa teda skôr približovalo 35 násobku švédskej dane.

Len dodávam, že pán Mikloš sa 12. decembra 2010 v relácii Na telo vyjadril, že banková daň v hodnote 1.35% by predstavovala 30- násobok švédskej dane a na demagog.sk je tento výrok uvedený ako pravdivý. Ak je to tak, výrok pána Kollára pravdivý byť nemôže.

Dátum zverejnenia analýzy: 15.04.2012
success
error